עמוד הבית אודותינו חומרי לימוד והרצאות רשימת תפוצה צור קשר
       

גשה מייקל רואץ' הנו נזיר אמריקני שזכה בתואר גשה (דוקטור לתיאולוגיה) ממנזר Sera Mey שבהודו לאחר 22 שנות לימוד שם ובארה"ב עם הלאמה שלו, Khen Rinpoche Geshe Lobsang Tharchin. הוא מלמד בודהיזם מאז שנת 1981, וערך תכנית לימודים בת 18 קורסים עבור התלמיד המערבי, המתבססת על לימודי הגשה, ואשר שומרת על נאמנות גמורה למקורות הבודהיסטיים העתיקים.

בשנת 2003 השלים גשה מייקל רואץ' ריטריט בן שלוש שנים במדבר אריזונה שבארה"ב, שם הוא גם פעיל בהקמת אוניברסיטה בודהיסטית Diamond Mountain וכן מרכז ללימוד סוטרה וטנטרה ולריטריטים.

 

לאמה קריסטי מקנאלי למדה תחת הנחייתם של לאמות טיבטיים גדולים בהודו ונפאל והוכשרה במנזרים טיבטיים. היא מתרגמת של כתבים קלאסים עתיקים בטיבטית וסנסקריט. היא המחברת של הספר The Essential Yoga Sutra ושל The Tibetan Book of Yoga וספרים אחרים, והיא מרצה פופולרית במרכזי יוגה ברחבי ארה"ב ובעולם, בתחום היוגה והמדיטציה.

בשנת 2003 היא סיימה ריטריט ארוך בשתיקה של שלוש שנים, שלושה חודשים ושלושה ימים במדבר באריזונה, ארה"ב. ביחד עם גשה מייקל רואץ' היא יסדה את האוניברסיטה הבודהיסטית והמרכז לריטרטים Diamond Mountain באריזונה.


 

   

לאמה דבורה-הלה היא ישראלית שהתגוררה במשך כ-30 שנה בארה"ב, שם התוודעה לבודהיזם שאותו היא לומדת ומתרגלת שנים רבות, תחילה במסורת הוויפסנה וכעת במסורת הטיבטית. לאמה דבורה-הלה היא תלמידה של קן רינפוצ'ה גשה לובסנג תרצ'ין, ז"ל, מורה טיבטי שהיה אב מנזר סֶרָה מֵיי, מאסטר בטנטרה בודהיסטית ונחשב לאחד מענקי הבודהיזם הטיבטי בדורנו, ושל גשה מייקל רואץ'. היא גם למדה בהדרכת ארט אנגל, תלמיד בכיר של קן רינפוצ'ה, אצל לאמה קריסטי מקנאלי ומורים נוספים באוניברסיטה הבודהיסטית Diamond Mountain שבאריזונה, אצל ה"ק הדלאי לאמה, אצל לאמה זופה רינפוצ'ה, ומורים נוספים.

בעידודם של מוריה היקרים, לאמה דבורה-הלה מלמדת מזה שנים רבות דהרמה וכתבים אחרים ממסורות הדהרמה והיוגה העתיקות של הודו וטיבט, בארה"ב ובארץ, והיוותה חלק מסגל ההוראה באוניברסיטת Diamond Mountain. היא תרגמה וממשיכה לתרגם לעברית טקסטים קלאסיים של הבודהיזם הטיבטי ושל מסורת היוגה, ומקדישה מאמצים ומשאבים רבים לטיפוח הדהרמה והשלום באזורנו.

באפריל 2014 לאמה דבורה-הלה השלימה ריטריט מבודד בן שלוש שנים במדבר אריזונה שבארה"ב, ומקדישה כעת את עיקר זמנה להעביר לתלמידיה בארץ את המסורת האוטנטית של הלימוד המתקדם של הבודהיזם הטיבטי, וזאת במסגרת המרכז הרוחני ערבה שאותו ייסדה.